21.jpg
Dnes je 19. 11. 2018, meniny má: Alžbeta, zajtra Félix

Tenisová predprípravka

Vytlačiť
Kategória: Šport
Uverejnené: piatok, 08. september 2017, 09:58 Autor: Michal Stejskal
Prečítané: 1374x

Mestský športový klub Tisovec organizuje pre deti vo veku 5 – 7 rokov tenisovú predprípravku.

 Cieľom tenisovej predprípravky je všestranná všeobecná príprava detí na tenis formou nešpecifických, rozmanitých a komplexných pohybových foriem.

 Obsahom tenisovej predprípravky sú pohybové aktivity zamerané na to, aby deti získali čo najviac pohybových skúseností, ku ktorým patria behanie, skákanie, chytanie, triafanie, zoznamovanie sa s prvými tenisovými pohybmi a získanie základov aj z iných športov (malé loptové hry, gymnastika, plávanie, korčuľovanie). Priame tenisové začiatky sú zamerané na nácvik koordinácie pohybov so základnou tenisovou technikou na ovládanie lopty a tenisovej rakety. Približne od 7 rokov, keď sa u detí zlepšuje vykonávanie a kombinovanie pohybov, vnímanie jednotlivých častí tela a vlastný rytmus, sú schopné učiť sa aj koordinačne náročnejšie činnosti, ku ktorým patria aj tenisové údery.

 Tenisová predprípravka nesupluje typické tenisové tréningy, jej zmyslom je všeobecná pohybová príprava dieťaťa na tenis.

 Poznámka:

Bližšie informácie o cieľoch, obsahu a zmysle tenisovej predprípravky získajú záujemcovia dňa 18. 09. 2017 o 16. 30 na tenisových kurtoch v športovom areáli Rudolfa Valenta, kde bude pripravená i praktická ukážka.

 

 

_____________________________

Peter Rukavica

Mestský športový klub Tisovec

Copyright ©2011 Mestský úrad Tisovec, Námestie Dr. V. Clementisa 1, 980 61 Tisovec, Tel: 047 5603888, Fax: 047 5603838

webmaster: Michal Stejskal; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Publisher LOGIN