14.jpg
Dnes je 21. 10. 2018, meniny má: Uršula, zajtra Sergej

Vaše pripomienky a názory

Uverejnené pripomienky a názory občanov Tisovca a návštevníkov webu tisovec.com

Dodržiavajte PRAVIDLÁ PRISPIEVANIA!

Pre napísanie Vášho podnetu vyplňte prosím e-mailový formulár.

Uverejnené utorok, 25. júl 2017

 232. Curatorial Studies Institute


Vážený pán starosta, vážená pani Kojnoková, dovoľte nám v mene celého tímu Potulnej galérie nomad SPACE poďakovať za možnosť spolupráce s Vami, ako aj za ústretovosť pri dojednávaní a realizovaní projektu vo Vašej obci a pani Kojnokovej aj za starostlivosť o náš tím. Budeme sa tešiť na prípadnú ďalšiu spoluprácu v budúcnosti! S úctou a srdečným pozdravom Antónia Belicková, Juraj Čarný, Hana Kucharovičová

 

 

Uverejnené pondelok, 12. jún 2017

231. Manicová


Dobrý deň, ďakujem za pomoc pri riešení problému na ceste k malej stanici. Za posledné dni je tu pokoj a poriadok. Chcem veriť že to bude aj naďalej. Ešte raz ďakujem Manicová .


 

Uverejnené utorok, 6. jún 2017

230. Mestská polícia


Mestská polícia v Tisovci vyjadruje týmto poďakovanie a uznanie Mgr.Monike Kojnokovej. Dňa 5.6.2017 Mgr. Monika Kojnoková našla v Tisovci stratený mobilný telefón. Nájdený telefón osobne odovzdala na MsÚ v Tisovci, kde si ho prevzala majiteľka.  Mestská polícia Tisovec.

 

Uverejnené utorok, 6. jún 2017

229. Manicová


 Dobrý deň, chcem sa spýtať či cesta na malú stanicu je cestná komunikácia alebo ihrisko. Medzi 16 až 20 hodinou vo všedný deň a cez víkend kedykoľvek tu 10 až 15 deti hrá futbal a iné hry. Sused má na rohu domu celkom obitú omietku od lopty.Čakame kedy tak dopadne aj náš dom. Žiadne dohováranie nepomáha. Prosím o pomoc pri riešení tohto problému. Ďakujem Manicová 


 

Uverejnené pondelok, 22. máj 2017

228. Roman Oravec


Chcel by som sa touto cestou opýtať kompetentných pracovníkov mesta Tisovec, keďže sa blíži letná „kúpalisková“ sezóna, či by nebolo vhodné sa zamyslieť nad inštaláciou nejakého alternatívneho ohrevu vody v našom letnom kúpalisku? Plynový ohrev asi nie je najlacnejší a v dnešnej dobe, keď sú propagované, aj prostredníctvom projektov a fondov podporované, alternatívne technológie využívajúce obnoviteľné zdroje energií, by možno bolo aj ekonomicky výhodnejšie použiť či už slnečné kolektory, fotovoltaické systémy resp. tepelné čerpadlo, v kombinácii s prekrývaním bazéna. Nadobúdacie ceny takýchto technológií, keďže sa pomaly uspokojuje trhový dopyt po nich, klesajú a stávajú sa dostupnejšími. Možno by stálo za to aktuálne prepočítať nadobúdacie a ďalšie náklady takýchto zariadení a porovnať ich s cenou za prevádzku plynového ohrevu. Alternatívnym ohrevom by sa mohla aj zefektívniť prevádzka a predĺžiť doba využiteľnosti letného kúpaliska, získané prebytkové teplo by sa dalo pri správnom naprojektovaní využiť na dokurovanie vybraných priestorov školy či ohrev úžitkovej vody. A ak by v konečnom dôsledku reálne došlo k ušetreniu finančných prostriedkov, tieto by sa mohli použiť na ďalší rozvoj a zatraktívnenie Športového areálu Rudolfa Valenta, či už zakúpením napr. nejakej oddychovej vírivky, protiprúdu pre plavcov, vonkajšieho či vnútorného športového vybavenia, alebo niečoho podobného. S pozdravom Roman Oravec


 

Uverejnené streda, 19. apríl 2017

227. Mestská polícia


Vážená p. Jana Hradovická. Nakoľko i v meste Tisovec začína byť akútny nedostatok parkovacích miest, Mesto Tisovec víta a podporuje každú iniciatívu občanov, ktorí prídu s myšlienkou rozšírenia parkovacích miest v meste. Takto to bolo i v prípade, ktorý vo svojom článku spomínate. Bola to iniciatíva týchto mladých ľudí, ktorí prišli s myšlienkou vytvorenia parkovacích miest, na ulici Frasncisciho, pred bytovým domom č. 804. Taktiež sa aktívne zapojili do realizácie tejto myšlienky, tohto projektu. A za podpory Mesta Tisovec, sa podarilo túto iniciatívu zrealizovať a vytvoriť nové parkovacie miesta. Na sídliskách Stred a Hradová, sú vytvorené parkovacie miesta, vyhradené  občanom ZŤP.  A tieto parkovacie miesta pre občanov ZŤP, boli vytvorené jednak na žiadosť samotných občanov, jednak z vlastnej iniciatívy pracovníkov Mesta Tisovec. Pokiaľ mám správne informácie, tak vy ako občan ZŤP, ste doposiaľ nepožiadali o vytvorenie takéhoto miesta. A vaše osobné vozidlo, ktoré s rodinou používate, máte stabilne zaparkované buď priamo pred bytovým domom, kde bývate, prípadne vo vašej garáži.
  Ján Martiniak, náčelník mestskej polície.

 
Uverejnené utorok, 18. apríl 2017

 

226. Jana Hradovická

 


Dobrý deň som občan so TZP so sprievodcom  mám parkovací preukaz bývam na Francisciho 804  Tisovec   chcela by som vyhradené miesto na parkovanie lebo parkovisko je vyhradené pre mladých ľudí a môj zdravotný stav niekedy mi nevyhovuje aby som  musela z auta vystupovať pred vchodom.Ďakujem


 

Uverejnené utorok, 18. apríl 2017

225. Detský domov


 Radi by sme aj takouto cestou poďakovali pracovníčke v mestskej knižnici-pani Kojnokovej, za ochotu obohatiť a rozšíriť obzor deťom zo skupiny Motýlik. Pani Kojnoková sa pomocou prezentácie a besedy snažila priblížiť deťom „Ako vzniká kniha“ a život najznámejších spisovateľov. Predstavila autorov známych riekaniek a básničiek. Pani Kojnoková si pre deti pripravila otázky, na ktoré vedeli pozitívne odpovedať. Deti prezentácia zaujala, celá atmosféra bola príjemná, na tvárach im bolo vidieť radostný a šťastný výraz. Pri odchode od detí dostala poďakovanie v podobe úprimného objatia.
pracovníčka detského domova Škovránok, skupina Motýlik, Tisovec
 Žijeme si tu spokojne. Starajú sa o nás dobré tety, a keď môžu, pomôžu nám aj cudzí ľudia. Tak to bolo aj teraz....Potrebovali sme s kamarátkou špeciálne matrace, a tak nám opäť pomohli dobrí ľudia z Pomocnice -darovali nám ich. Chceme im poďakovať a zaželať im všetko dobré!
 Maruška a Peťka z Ded Škovránok

 

Uverejnené piatok, 10. február 2017

224. Alex Balintova


Chceli by sme podakovat zakladnej skole v Tisovci,ze sme mohli pocas zimnych sviatkov hrat v telocvicni bedminton.Sme radi, ze podmienky priestorov sa z roka na rok zlepsujuju a investuje sa do spravnych veci.Uz sa nikto nemoze vyhovarat,ze pocas hry nevidi kosik :)nove osvetlenie je super!!


 

Uverejnené piatok, 2. december 2016

223. Ing. Mikuláš Novota


 Dovoľte mi sa týmto opýtať príslušných a zodpovedných orgánov mesta Tisovec, prečo k dnešnému dňu, nie sú zverejnené zmluvy a v nich uvedený technologický protokol spoločnosti Mestské lesy Tisovec s.r.o. na portáli mesta Tisovec? Neporušuje sa tým zákon č. 546/2010 Z.z.,, keďže uvedená spoločnosť nakladá a hospodári s majetkom mesta? Podľa tohto zákona od 1. januára 2011 majú aj obce a mestá povinnosť zverejňovať zmluvy uzatvorené po tomto dátume, ktoré sa týkajú nakladania s verejnými prostriedkami. Bez zverejnenia nebudú zmluvy účinné. Niektoré zmluvy sú prístupné na vládnom portáli ale bez príslušného technologického protokolu. S úctou Ing. Mikuláš Novota

 

Uverejnené pondelok, 3. október 2016

222. Mestská polícia Tisovec


V roku 2015 sa konečne podarilo, všetkým zainteresovaným stranám vysťahovať početnú rodinu z cigánskej osady Rimavská Píla do Muráňa, kde mali už roky  trvalý pobyt. Stálo to mnoho úsilia a snahy všetkých zainteresovaných, t.j. pracovníkov MsÚ Tisovec, terenných sociálných pracovníčok, ako i mestskej polície.  Mestská polícia vykonala, spoločne s pracovníkmi CSM a.s. Tisovec prevoz unimobuňky z Tisovca do Muráňa. Unimobuňka stála  mesto 500.- euro. Rodina v uvedenej buňke chvíľu pobývala a následne, sa pobrala ďalej, do obce Gemerský Sad. A to s prispením Obecného úradu Muráň. Ale čuduj sa svete, spomínaná rodina sa z Gemerského Sadu  znova vrátil k nám. Ale teraz už nie do osady, ale rovno do Tisovca, na ulicu Sládkovičovú, na Kášter. A to domu, ktorý jednému pánovi z Revúcej, odpredal p. L. zo Slávče. A p. z Revúcej okamžite poskytol uvedený domček tejto rodine, ktorá ho ihneď začala opravovať s plánom sa tu nasťahovať. A nášmu spoluobčanovi, pánovi L. zo Slávče, pri predaji vôbec nebolo podozrivé, že ten kupca z Revúcej kupuje domček, ktorý je, povedané slušne, nevhodný na bývanie. Ale asi mu to bolo jedno, komu tento domček predáva. A tak sa kolotoč dokrútil a túto rodinu nám znova doniesol do Tisovca. A čo dodať na záver. Asi iba toľko, že pokiaľ budú majitelia nehnuteľnosti ich odpredaje riešiť takýmto spôsobom, môžu sa všetci zaiteresovaní, t.j. MsÚ, sociálne pracovníčky, mestská polícia,ako i dotknutí občania tej ktorej ulice postaviť aj na hlavu, takéto rodiny nám tu budú iba pribúdať a pribúdať. A občanom, ktorých sa to bezprostredne dotýka, teraz konkrétne z ulice Sládkovičovej, môže ostať v ústach iba horkosť a žlč. a veľmi zlý pocit.            Mestská polícia Tisovec.


 

Uverejnené piatok, 30. september 2016

 

221. Tatiana Kováčová


V poslednom čase som častejšie cestovala z malej železničnej stanice. Nechtiac som si vypočula rozhovor štyroch mne neznámych žien v zrelšom veku, zrejme turistiek, ako sa vyjadrovali na tento hrôzostrašný kus pozemku Tisovca. Poviem vám, že radšej by som tam nebola, lebo človek nevie ako sa postaviť na nejakú obhajobu alebo aspoň vysvetlenie. Či už naozaj neexistuje žiadna moc, alebo kompetencie s tým pohnúť? Len z počutia viem, že mali záujem nejakí ľudia, ktorí by to boli dali doporiadku a udržiavali by tento veľmi dôležitý kus Tisovca na úrovni.  Robilo by to Tisovcu česť, lebo naozaj tí ľudia, ktorí sem prídu sa ako s prvou "atrakciou" stretnú práve tam. Je to na škodu mesta ako takého, lebo naozaj je to škoda a v Tisovci veľmi nie je turistom čo ponúknuť, tak to nekazme ešte aj  týmto prvým dojmom. Veď každý autom necestuje. Ešte chcem poukázať na stály a neopravený stav cestných kanálov,/nahlasovala som 2-3x osobne na MNV/ z ktorých už na daxner.ul. vyrastá tráva, to sa fakt s tým nič nebude diať? Alebo sa máme lepšie modliť, aby Tisovec búrky,záplavy obchádzali?


 

Copyright ©2011 Mestský úrad Tisovec, Námestie Dr. V. Clementisa 1, 980 61 Tisovec, Tel: 047 5603888, Fax: 047 5603838

webmaster: Michal Stejskal; Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi. Na jej zobrazenie musíte mať zapnutý JavaScript.

Publisher LOGIN